Getting Started (Українська)

Встановлення LÖVE

Завантажте останню версію LÖVE з офіційного сайту та встановійть її. Якщо у вас Windows, і ви не хочете встановлювати LÖVE, ви також можете просто завантажити програмні файли в zip-архіві і розпакувати їх де завгодно.

Щоб довідатися, яка версія LÖVE встановлена у вас, виконайте таку команду:

love --version

Створення гри

Щоб зробити мінімальну гру, створіть директорію (вона ж тека або папка) в будь-якому місці на диску, і відкрийте свій улюблений текстовий редактор. Наприклад, Sublime Text — непоганий редактор, який працює на всіх операційних системах та підтримує мову Lua. Створіть файл в тільки що створеній директорії і назвіть його main.lua. Вставте в цей файл код, приведений нижче, та збережіть файл.

function love.draw()
  love.graphics.print("Hello World", 400, 300)
end

Запуск ігор

LÖVE може загрузити гру одним з двох способів:

 • З директорії, в який є файл main.lua.
 • З файлу .love, в кореневій (або верхній) директорії якого є файл main.lua.

Про створення файлі .love див. розділ Збірка гри (анг. Game Distribution).


Windows

Редактори ZeroBrane Studio, Sublime Text 2, Notepad++ та SciTE дозволяють запускати гру безпосередньо з редактору коду.

В інших випадках найпростіший спосіб запустити гру — перетягнути директорію або на файл love.exe, або на ярлик для love.exe. Не забувайте, що переносити треба директорію, всередині якої є файл main.lua, а не сам файл main.lua.

Також можна запустити гру з командного рядка:

"C:\Program Files\LOVE\love.exe" "C:\games\mygame"
"C:\Program Files\LOVE\love.exe" "C:\games\packagedgame.love"

Для запуску гри можна створити ярлик. Для цього просто створіть ярлик до love.exe, натисніть на нього правою кнопкою миші, в контекстному мерю виберіть пункт «Властивості» (Properties), а там уведіть в полі «Об'єкт» (Target) команду для командного рядка.

В Windows є спеціальний параметр командного рядка, який дозволяє прив'язати консоль до вінка, щоб бачити результати функції print та подібних (це еквівалент t.console=true в conf.lua):

"C:\Program Files\LOVE\love.exe" --console

Linux

В Linux можна використовувати одну з наступних команд в командному рядку:

love /home/шлях/до/директорії-гри/
love /home/шлях/до/запакованої-гри.love

Якщо ви встановили LÖVE на системномі рівні, можна також двічі натискати по файлах .love в файловому менеджері.


Mac OS X

В Mac OS X можна перетягнути папку чи файл .love на комплект програми LÖVE. В терміналі Mac (в командному рядку) можна використовувати таку команду (якщо Löve встановлено в директорії Applications):

open -n -a love "~/шлях/до/гри"

Однако при використанні метода вище текст, який виводится функцією print та подібними, не буде показуватися в вікні термінала. Щоб побачити його, виконайте програмний файл love з комплекту програми LÖVE напряму:

/Applications/love.app/Contents/MacOS/love ~/шлях/до/гри

Ви можете додати псевдонім команди ~/.bash_profile для своєї сесії Термінала, щоб ця команда викликалася при виклику love.

Відкрийте цей файл:

open -a TextEdit ~/.bash_profile

Можливо, вам доведеться спочатку створити його:

touch ~/.bash_profile

якщо він ще не існує.

Після цього вставте в файл ~/.bash_profile наступний код і збережіть файл:

# псевдонім для love
alias love="/Applications/love.app/Contents/MacOS/love"

Тепер можна викликати love так же, як в командному рядку Linux і Windows:

love ~/шлях/до/гри

Android

Якщо у вас встановлена програма Löve з магазину Google Play або іншого місця, можна запустити свої гру так:

 • Метод 1. Перенесіть директорії гри в /sdcard/lovegame, щоб main.lua знаходився в /sdcard/lovegame/main.lua. Після цього запустіть програму.
 • Метод 2. Перенесіть файл .love зі своєю грою на пристрій, і натисніть на нього. В більшості файлових менеджерів файл .love запуститься через програму Löve. Якщо ваш файл не запускається, можна встановити ES File Explorer і запускати файли через нього. Якщо ви використовуєте Dropbox, можна запустити файли .love через нього.iOS

Щоб запустити LÖVE для iOS, спочатку потрібно його скомпілювати та встановити. Для цього потрібен Mac OS X, Xcode 7 чи новіший і сирцевий код LÖVE для iOS, який можна завантажити з домашньої сторінки.

 • Якщо ви використовуєте (через include або libraries) директорії, яких немає в директорії love/platform/xcode/ios, завантажте їх і скопіюйте в цю директорії. В ній знаходяться додаткові бібліотеки, які використовуються в LÖVE.
 • Відкрийте проєкт для Xcode, який знаходиться в love/platform/xcode/love.xcodeproj, і виберіть мету love-ios в меню, що випадає, в верхній частині вікна.
 • Можливо, вам потрібно буде змінити Конфігурацію збірки (Build Configuration) з Debug на Release, щоб покращити швидкодію. Для цього потрібно відкрити меню «Редагувати схему...» (Edit Scheme...) в тому ж меню, що випадає.
 • Виберіть або пристрій iOS Simulator, або під'єднаний пристрій на iOS, з меню справа від попереднього, і натисніть на кнопку «Зібрати та запустити ▶︎» (Build-and-Run ▶︎) зліва. Вона скомпілює LÖVE та встановить його на пристрої.

В LÖVE для iOS включено простий інтерфейс для показу списку встановлених ігор (якщо тільки ви не приєднаєте до нього файл .love для готової збірки гри).

 • Щоб розмістити файл .love на iOS Simulator після того, як програма LÖVE там встановлена, перетягнить файл в вікно відкритого iOS Simulator'а. Якщо програма LÖVE не запущена, вона запуститься. Якщо в цей час активна інша гра, можливо, потрібно буде вийти з LÖVE, щоб відкрилася нова гра (двічі натисніть Shift-Command-H, щоб відкрилося меню переключення програм, App Switcher, в iOS Simulator'і.)
 • Щоб розмістити файл .love чи директорію гри на пристрої з iOS після того, як там встановлена програма LÖVE, можна або завантажити його через Safari, або перенести з вашого комп'ютера через iTunes, коли пристрій під'єднано: відкрийте iTunes, перейдіть в пристрій iOS, на якому встановлено LÖVE, відкрийте розділ «Програми» (Apps), прокрутіть список до LÖVE, і додайте файл .love або папку гри в розділ Документи (Documents) програми LÖVE.

Див. розділ Збірка гри (анг. Game Distribution) про створення приєднаних до програми ігор LÖVE на iOS і їх розповсюдження.

Наступні кноки

Other Languages

Dansk – Deutsch – English – Español – Français – Indonesia – Italiano – Lietuviškai – Magyar – Nederlands – Polski – Português – Română – Slovenský – Suomi – Svenska – Türkçe – Česky – Ελληνικά – Български – Русский – Српски – Українська – עברית – ไทย – 日本語 – 正體中文 – 简体中文 – Tiếng Việt – 한국어
More info